Śpij na zdrowie i chudnij!

jedzenie zdrowie
dieta

Wszyscy wiemy, że sen jest dla nas niezbędny – kiedy mamy go za mało nie czujemy się najlepiej, chodzimy ledwo żywi, jesteśmy osowiali, drażliwi. Nasz organizm poza tym z powodu braku lub zbyt małej ilości snu może stać się mniej odporny na infekcję, dlatego bardzo łatwo złapiemy każdego wirusa, którego napotkamy na swojej drodze. Nie ma więc co się męczyć i narażać na choroby – musimy pamiętać o tym, że jednak wyspać się trzeba.

Zmęczenie organizmu

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu – coraz więcej godzin poświęcamy na pracę, jesteśmy ambitni, chcemy awansować, musimy wciąż się dokształcać. Typowy dzień zabieganego człowieka sukcesu zaczyna się od wczesnej pobudki, szybkiej kawy, całego dnia w pracy, a potem do tego (w tej lepszej wersji) zajęcia na siłowni, może jakiś angielski, może obowiązki domowe, potem książka albo katalog produktów klienta (bo przecież jutro o dziewiątej mamy ważne spotkanie) i padamy ze zmęczenia grubo po dwunastej w nocy… A weekendy? Często zamiast odpocząć i porządnie się wyspać pędzimy na zajęcia, bo chcemy przecież mieć podyplomówkę, a prowadzący są wymagający, do tego zakupy, bieganina po sklepach, załatwianie tego, czego w tygodniu się nie da.

Szybki tryb życia

jedzenieSzybko, szybko – kolejne dwa dni biegu. I co? Znowu z wyspania się nici. Cóż – jeżeli nasze życie wpisuje się w tez z grubsza nakreślony schemacik, to na pewno powinniśmy coś zmienić – ciągłe niedosypianie przecież w końcu nas wykończy. Nie dość, że będziemy czuć się fatalnie, to nasz układ odpornościowy znacznie osłabnie, a wygląd naszego ciała będzie zostawiał także wiele do życzenia…Teraz jeszcze ważna informacja dla wszystkich tych, którzy chcą stracić na wadze – wiecie o tym, że od niedosypiania… tyjemy? Dokładnie! Jak to działa? To całkiem proste – nasz organizm nie otrzymuje niezbędnej dla siebie dawki snu i jest zmęczony, w związku z tym próbuje czerpać energię z dodatkowego pożywienia i wysyła nam sygnał „jestem zmęczony, jestem głodny”, a my zjadamy o wiele więcej niż powinniśmy.

Zdrowa dieta

Dbając o swoje zdrowe żywienie nie powinniśmy zatem lekceważyć nocy – oczywiście z dala od lodówki, w swoim wygodnym łóżku! Odpowiednia ilość snu okazuje się bowiem (a to potwierdzone przez wielu dietetyków i lekarzy!) świetną metodą na odchudzanie. Proste, prawda? A która godzina? Może powinniśmy już pójść spać… Zdrowych i odchudzających snów!Pamiętajmy zawsze, że jeżeli my zatroszczymy się o nasze ciało, to ta troska wróci do nas z nawiązką – będziemy czuć się i wyglądać lepiej. Chyba warto poświęcić na to trochę czasu.