Bez telewizora też można żyć

informacje
56849

Statystyki ostatnimi czasy zaskakują wynikami. Okazuje się, że coraz więcej ludzi zarówno starszych, jak i tych z młodszego pokolenia, rezygnuje z oglądania telewizji, a niektórzy z nich w ogóle z posiadania odbiornika w domu. Nie oznacza to jednak, że nasze społeczeństwo nie ogląda telewizji. Mimo wszystko dalej znajdujemy się w czołówce krajów z najwyższym wskaźnikiem oglądalności, jednak z roku na rok wynik ten jest coraz niższy. Przerzucamy się na oglądanie filmów i seriali online.

Czemu oglądamy coraz mniej telewizji?

Coraz częściej programy pojawiające się w telewizji są po prostu głupie. Programy puszczane w czasie największej oglądalności nie wnoszą do naszego życia nic nowego. Mało tego, są tak mało ambitne, że oglądanie ich powoduje u widza zanik logicznego myślenia. Nie zmuszają nas do wysiłku intelektualnego, nie uczą. Program, który zaciekawił nas tematem jest przerywany długimi pasmami reklam, a gdy w końcu maja paść ciekawe dla nas informacje, okazuje się, że są to tak oczywiste oczywistości, że wręcz nas to irytuje. Czas ten mogliśmy spędzić zupełnie inaczej.

62050

Spada również oglądalność programów informacyjnych. Nic dziwnego, skoro telewizja pokazuje wybrane wydarzenia polityczne, a większość tematów przemilcza. Więcej informacji jesteśmy w stanie znaleźć na łamach Internetu, gdzie na bieżąco możemy komentować artykuły.

Niestety nie mamy wpływu na to co leci w telewizji. Dużo ludzi przestaje opłacać abonament telewizyjny właśnie z tego powodu. Stacje radiowe nie stają na wysokości naszych wymagań, więc ludzie kupują telewizor, by wygodnie móc oglądać wybrane przez siebie pozycje w sieci.

Co więcej, w wielu domach nie ma w ogóle telewizora, a ludzie pożytkują czas inaczej. Spędzają więcej czasu razem, nie ogranicza ich program telewizyjny, który narzuca godziny emisji programów, filmów, czy seriali. Potrzebne informacje, programy czy nawet bajki dla dzieci znajdując online, o przystępnych dla siebie porach. Nawet jeśli dany film, czy serial przerywany jest reklamami, możemy je w większości przypadków przewinąć.