Miejsce kuchenki w dzisiejszym świecie

informacje
658284921_2_644x461_plyty-indukcyjne-ceramiczne-gazowepiekarnikini-sprzet-ag-dodaj-zdjecia

Zaraz obok lodówki jest to jedno z najważniejszych urządzeń AGD jakie znajdziemy w każdej kuchni. Służy ono do przygotowania ciepłych posiłków. Dzięki kuchence możemy gotować i smażyć. Jeśli jest wyposażone w piekarnik, to umożliwia dodatkowo pieczenie. Większość modeli zazwyczaj go posiada.

Jak wiemy, jedzenie jest dla nas bardzo ważne. Stanowi jedną z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. W piramidzie Maslowa, modelu hierarchii potrzeb, znajduje się u samej podstawy. Oznacza to tyle, że jako jedna z potrzeb fizjologicznych naszego ciała, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W tym modelu potrzeby wyższego rzędu takie jak np. potrzeba bezpieczeństwa, miłości i przynależności, potrzeba samorealizacji są możliwe dopiero po zrealizowaniu potrzeb niższego rzędu, czyli tych fizjologicznych, do których zalicza się odżywianie. Przy takim postawieniu sprawy kuchenka staje się sprzętem, który swoją rangą otwiera możliwości realizacji wyższych potrzeb.

Gotowanie

Na kuchence przygotować możemy cały szereg potraw. Dietetycy są zgodni co do tego, że jednym z najzdrowszych sposobów przygotowywania jedzenia jest gotowanie na parze. Można zakupić do tego odpowiednie garnki bądź nakładki na naczynia. Pozwalają korzystać z kuchenki w najzdrowszy możliwy sposób. Poza tym możemy korzystać ze zwykłych garnków, w których możemy przygotować np. zupę. Warto, by była niezabielana śmietaną i nie zagęszczana mąką. Jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu kremu, możemy po ugotowaniu ją zblendować.

857658049020_1000x1000_perspective

Smażenie

Jest zdecydowanie bardziej niezdrową formą przygotowania posiłku. Dzieje się tak dlatego, że na patelnię, która została ustawiona na kuchence, należy wlać olej. Część z nich pod wpływem temperatury rozbija się na niezdrowe tłuszcze, co może powodować różne choroby.

Pieczenie

Dzięki temu, że kuchenka została wyposażona w piekarnik mamy możliwość przygotowywania zarówno ciepłych dań obiadowych, wszelkiego rodzaju, mięs i ryb, jak i wypieków, do których możemy zaliczyć m.in. chleby, bułeczki i ciasta. Wszystko to stanowi prawdziwą ucztę dla naszego podniebienia.

Jakie kuchenki możemy znaleźć na rynku?

Niegdyś najbardziej popularne były kuchenki gazowe. Dzisiaj nadal są w sprzedaży, jednak dość często możemy spotkać się z tym, że młodzi użytkownicy wolą kupić do mieszkania model elektryczny lub indukcyjny. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzemy, ważne, żeby służyła nam długie lata.

Jak widzimy, kuchenka jest jednym z najważniejszych urządzeń domowego AGD. To dzięki niej możemy przygotować wyborny posiłek, który odżywi nasze ciało.