Prawidłowa higiena jamy ustnej

stomatolog Uncategorized
dentysta

Przy nitkowaniu zębów pamiętaj, by znaleźć porę, która Ci pasuje. Należy nitkować zęby przynajmniej raz dziennie. Dwa razy dziennie jest idealnie. Dentysta radzi, by potraktować to jako część rutynowej pielęgnacji jamy ustnej, rano i wieczorem. Pamiętaj, że nie musisz tego robić przed lustrem w łazience. Możesz to robić np. w samochodzie, gdy jesteś w korku. Niektóre osoby trzymaja nici dentystyczne w biurku i używają jej po obiedzie.

Porady dentystów specjalistów

jest po prostu regularne nitkowanie, bez względu na miejsce, w którym to robisz. Niektórzy uważają, że nie będą nitkować zębów, bo wtedy ich dziąsła krwawią. Jednak stomatolog ostrzega, że jeśli Twoje dziąsła krwawią lub bolą, możesz mieć zapalenie dziąseł lub cierpieć na choroby dziąseł. To jeszcze większy powód, by nitkować. Pamiętaj też, że nitkowanie nie powinno być bolesnym doświadczeniem i nie może się też kojarzyć z krwawieniem. Jeśli szczotkujesz i nitkujesz zęby codziennie, krawienie i ból powinien zatrzymać się w mniej 2 tygodnie. Jeśli tak nie jest, idź do stomatologa. Kolejne usprawiedliwienie brzmi: jestem w ciąży.

Dlaczego higiena jamy ustnej jest ważna?

gabinet stomatologicznyOczywiście może być Ci trudno nitkować zęby, kiedy jesteś zmęczona lub masz mdłości. Dentysta jednak radzi, by nadążać za rutyną jamy ustnej. Ciąża może powodować szereg problemów stomatologicznych, od chorób dziąseł do zużycia szkliwa. Kolejnym usprawiedliwieniem, by nie nitkować zębów jest: moje zęby są zbyt blisko siebie. Stomatolog radzi, by spróbować woskowania lub cieńszych nici, które ułatwiają dopasowanie. Jeśli masz aparat ortodontyczny, pomyśl o specjalnych niciach dentystycznych. Olśniewające uśmiech wydają się być w zasięgu każdego, dzięki dynamicznie rozwijającym się produktom wybielającym zęby różnych firm. Gabinet stomatologiczny oferuje również profesjonalne wybielanie zębów.

Stomatolog ci pomoże

Masz więc wiele opcji do rozjaśniania poplamionych lub zaciemnionych zębów. Skutki uboczne nie są powszechne w przypadku korzystania w domu z produktów zgodnie z zaleceniami, ale mogą się zdarzyć. Przed rozpoczęciem zapytaj dentystę lub farmaceutę jak stosować dany produkt. Pamiętaj, że możesz skorzystać z profesjonalnego zabiegu czyszczenia zębów, nawet jeśli zdecydujesz się wybielić zęby w domu. Może być bowiem konieczne gruntowne czyszczenie, jeśli chcesz przywrócić blask Twoje uśmiechu. Zapytaj swojego dentystę, jak stosować pasty wybielające. Pamiętaj też, że zęby ciemnieją z wiekiem, a zmiana koloru zależy od danej osoby. Kupuj mądrze. Pasty wybielające mogą zawierać nadtlenki, nadtlenek karbamidu, zazwyczaj w ilości od 10 do 20%.