Jak zabezpieczyć się przed próchnicą

stomatolog
próchnica

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dzisiaj próchnica to jedna z tych chorób, które występuje na naszych zębach naprawdę często. Szacuje się, że na samą chorobę cierpi aż 80 % populacji na całym świecie. Do jej rozwoju na zębach nie potrzeba wiele wystarczy, tylko że wystąpi kilka jakże ważnych czynników takich jak bakterie, cukry złożone bardzo wrażliwe zęby oraz czas. Tyle wystarczy aby po jakimś czasie nasze zęby odczuły działanie próchnicy. Tylko właściwa pielęgnacja zębów oraz odpowiednia dbałość o szczegóły sprawią, że nie będziemy narażeni na tą chorobę.

Diagnoza

stomatologStomatolog to jedna z tych osób, które pomogą nam zdiagnozować problem i ocenić na spokojni skalę zniszczeń jakie wywołała na zębach próchnica. Dobrym działaniem jest też odpowiedni dentysta to właśnie on pozwoli nam osiągnąć ostatecznie cel jakim jest ochrona naszych zębów przed działaniem tych jakże niepożądanych czynników. Pamiętajmy, że najlepszy stomatolog szczecin będzie w stanie z łatwością zdiagnozować problem i pomóc nam w ewentualnym leczeniu. Będzie ono co prawda dla nas bardzo kosztowne, ale musimy być przygotowani i na taką możliwość Pamiętajmy, że właściwym podejściem do ochrony jest odpowiednia higiena całej jamy ustnej. Najlepiej będzie, jeśli będzie regularnie usuwać kamień nazębny, który bardzo często gromadzi się na naszych zębach prowadząc do utrzymania się osadu, z którego potem tworzy się próchnica. Taka płytka jest w stanie powstać w ciągu kilku godzin dlatego też regularne szczotkowanie zębów jest w stanie pomóc nam zapobiec takiemu działaniu. Jest to czynnik, który pozwala nam zapobiec próchnicy i to powie nam każdy stomatolog. Oczywiście samo szczotkowanie to za mało powinniśmy udać się do stomatologa, a następnie pozbyć się uciążliwego kamienia, który ulokuje się w trudno dostępnych miejscach.

Jak usuwać osad

Ten osad możemy usunąć tylko i wyłącznie za pomocą skalingu. Tego typu działanie powinno się powtarzać co 3 miesiące z reguły jednak powinno to się robić częściej . Oprócz wymienionych procesów wypadało, by jeszcze właściwie wykonać polerowanie szkliwa, ponieważ na wspomnianej części zęba bardzo często ponownie osiadają zanieczyszczenia oraz inne bakterie, które mogą powodować próchnicę. Oprócz czystości uzyskamy również gładkie szkliwo dzięki czemu zęby będą na pewno pod względem estetyki wyglądać o wiele lepiej niż wcześniej. Jest to dla nas najlepszy zabieg anty-próchnicowy jaki możemy wykonać. Warto zauważyć również, że do polerowania zębów używa się specjalnego rodzaju pasty dzięki czemu sam proces jest łatwiejszy w przygotowaniu.