Kolejna próba ataku na Biały Dom

informacje
biały dom

Ataki terrorystyczne to niestety codzienność we współczesnej rzeczywistości. Mają one jednak rozmaity charakter. Najczęściej spotykamy się z bombami, samochodami pułapkami, a także z samobójcami. Wszystkie takie ataki terrorystyczne powodują duże zagrożenie dla ludności cywilnej. Są jednak i takie akcje, jakie wymierzone są głównie w Biały Dom czy konkretne osoby. W ostatnim czasie Secret Service udaremniły kolejną próbę tego rodzaju aktywności terrorystycznej. Niezwykle często dochodzi bowiem do ataków, jakie mają postać listów. Zawierają one wąglik, cyjanek czy inne szkodliwe substancje, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia czy zdrowie.

Lista zagrożeń

biały domPo przeprowadzonych wstępnych badaniach okazało się, że prawdopodobnie list przesłany do Białego Domu mógł zawierać szkodliwą substancję w postaci cyjanku. O zdarzeniu niewiele można się dowiedzieć, ponieważ jest to informacja tajna. Secret Service nie komentuje szeroko tej sprawy, ogranicza się jedynie do podstawowych informacji. Okazuje się, że pierwszy wynik badań był negatywny. Jednak później powtórzono badania biologiczne, a te już dały wynik pozytywny. Są to jednak dopiero wstępne ustalenia. Próbka pobrana z wysłanego listu została wysłana jeszcze do innego laboratorium, by potwierdzić wynik.

Wszystkie przesyłki zanim trafią do konkretnej osoby w Białym Domu są dokładnie kontrolowane przez specjalne służby. W owej kopercie znaleziono mleczną substancję, która dodatkowo owinięta była jeszcze w folię. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie wiadomo, czy rzeczywiście była to substancja trująca czy zagrażająca zdrowiu lub życiu. Wszystko okaże się w momencie wykonania dodatkowych badań laboratoryjnych. Do takich zdarzeń, jeśli chodzi o Biały Dom, dochodzi jednak dość często. Na szczęście rozwinięty system kontroli sprawia, że wiele takich ataków terrorystycznych można udaremnić nim przyniosą jakiekolwiek szkody. Mamy jednak do czynienia z coraz nowymi metodami i substancjami, jakie mogą okazać się podejrzane. Niestety we współczesnej rzeczywistości bezpieczeństwo jest mocno zagrożone. Jak widać jednak i systemy ochrony są doskonale rozwinięte.